Image
Image

Siłownia

W zależności od siły mięśni oraz celu w jakim wykonywane są ćwiczenia można realizować je w warunkach odciążenia, przeciwko sile grawitacji (ćwiczenia wolne) lub z oporem (ćwiczenia czynne oporowe). Opór to nic innego jak siła działająca w kierunku przeciwnym do kierunku wykonywanego ruchu.

Image

Siłownia

Istnieją różne rodzaje oporów. Bez względu na to jaki zastosujemy zawsze będzie on zmuszał mięśnie do cięższej pracy niż w przypadku ćwiczeń w odciążeniu czy wolnych. Zastosowanie oporu ma za zadanie utrudnienie wykonywanego ćwiczenia oraz przejście na bardziej zaawansowany etap rehabilitacji lub treningu, a w pierwszej kolejności wzmocnienie oporowanych mięśni.

Niewątpliwą zaletą ćwiczeń oporowych jest szybki przyrost masy oraz siły mięśniowej w przypadku regularnego treningu. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich wartości stawianego oporu mięśnie na bieżąco są stymulowane do pracy. Trening oporowy stosuje się zarówno w rehabilitacji jak również w treningu siłowym osób zdrowych oraz sportowców wyczynowych.

Ważny jest odpowiedni dobór sprzętu i stopniowe dawkowanie stosowanego oporu. Rodzaj wykorzystywanego w treningu oporu zależny jest od indywidualnych predyspozycji oraz prezentowanej siły mięśni.

Image
Image

Sprawdź dostępność terminu

Dane personalne

Wpisz poprawne imię i nazwisko!

Wpisz telefon do kontaktu!

Wpisz adres e-maill!

Planowany pobyt

Wybierz datę przyjazdu!

Wybierz datę wyjazdu!

Wybierz rodzaj pobytu!

Zaznacz że akceptujesz reglulamin!