• Home
    • Atrakcje
    • Pijalnia wód
    • Dla dzieci
    • Galeria
    • Kontakt
  • RODORODO
  • Biuletyn Informacji Publicznej

Kriokomora - jest to terapia ogólnoustrojowa zimnem, w której stosuje się temperaturę od -110 stopni celcjusza do - 160 stopni celcjusza w krótkim czasie 1-3 minuty. Krótkotrwałe oddziaływanie zimnem na organizm ma działanie przeciwbólowe, podnosi odporność na infekcje, powoduje rozluźnienie mięśni i zwiększenie siły mięśniowej.

Aquavibron - masaż polegający na częściowym stosowaniu drgającej gumowej membrany z przepływającą wewnątrz wodą. Zabieg poprawia ukrwienie i elastyczność skóry.

Fango - zabieg cieplny polegający na stosowaniu podgrzanej masy wulkanicznej z parafiną. Ma zastosowanie w leczeniu zwyrodnień kręgosłupa i stawów obwodowych.

Gimnasytka zbiorowa - stosowana jest jako gimnastyka usprawniająca dla dobranej grupy pacjentów ze schorzeniem ogólnym.

Gimnastyka indywidualna - ma zastosowanie u chorych nie mogących korzystać z ćwiczeń zbiorowych, np. po urazach, z zaburzeniami układu krążenia i oddechowego oraz osób po udarze mózgu.

Sucha kąpiel z dwutlenkiem węgla - kąpiel bez wody z zastosowaniem gazu eliminuje czynnik hydrodynamiczny. Bez szkody mogą ją stosować osoby starsze oraz bardziej schorowane. Wskazana jest przy łagodnej postaci nadciśnienia, zwężającym zapalenu tętnic, niektórych chorobach serca i chorobach reumatycznych.

Kąpiel perełkowa - kąpiel w wannie, w strumienich pęcherzyków powietrza, rozluźniająca ciało, dajaca uczycie odprężenia, zwiększająca krążenie krwi oraz poprawiająca przemiane materii.

Kąpiel solankowa - kąpiel w wannie z naturalną wodą chlorkowo-sodową wpływa na autonomiczny układ nerwowy, powodując zwiększenie ukrwienia skory, zmniejszenie pobudliwości nerwów, normalizację ciśnienia krwi oraz polepszenie regulacji jej krążenia. Stosowana głównie w chorobach narządu ruchu, schorzeniach neurologicznych oraz przy zaburzenia skórnego, w tym z powodu następstw urazów.

Krioterapia - metoda leczenia zimnym, polegająca na miejscowym , trwającym 3 minuty silnym zamrożeniu powierzchni ciała lub stawu za pomogą podtlenku azotu lub płynnego azotu. Celem jest wywołanie i wykorzystanie fizjologoicznych reakcji na zimno. Zabieg ma bardzo silne działanie przeciwbólowe, zmniejsza obrzęki, rozluźnia mięśnie i zwiększa ich siłę. Obserwuje się również poprawę zakresu ruchu w obrębie leczonych stawów.

Laseroterapia - wykorzystuje skupioną wiązkę światła w odpowiedniej długości fal celem dostarczenia energii do zajętych chorobą tkanek. Energia ta zmniejsza odczyn zapalny i przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek. Stosuje się ją w chorobach zwyrodnienia stawów, stanów pourazowych, opryszczkach oraz stanach zapalnych o różnym podłkożu.

Masaż częściowy - wykonywany przez masażystę działa mechanicznie na tkanki, powodując szybsze przemieszczanie się płynów ustrojowych, co skutkuje poprawę sprawności organizmu w całości lub jego poszczególnych narządów.

Masaż wirowy (kończyn dolnych i górnych) - kąpiel kończyn w ciepłej wodzie mineralnej wprowadzającej w ruch wirowy jest łagodnym masażem skojarzonym z wpływem ciepła. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie oraz łagodzi ból. Stosowany jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, stanach pourazowych i chorobach stawów.

Ultradźwięki - fale akustyczne wywierjące na organizm działanie mechniczne, powodujące mikromasaż tkanek, mają właściwości przeciwbólowe, przeciew zapalne, zmniejszające napięcie mięśni, rozszerzające naczynia krwionośne, zwiększające przemiane mterii. Stosowane są przy zespołach bólowych kręgosłupa stawów, nerwobólach, leczeniu blizn i owrzodzeń żylakowatych.

Hydromasaż - masaż strumieniem wody zmieszanej w powietrzem odpręża, relaksuje i rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle i skurcze, zwiększa ukrwienie i przepływ chłonki. Wskazane jest przy zmęczeniu po intensywnej pracy, zanikach mięśniowych, przykurczach, porażeniach wiotkich i spastycznych, nieostrych chorobach zapalnych, rwie kulszowej oraz chorobach przemiany materii.



Interdyn - prądy interferencyjne o regulowanej częstotliwości stosowanie głównie jako zabieg przeciwbólowy, w przekrwieniu czynnych tkanek oraz w pobudzeniu osłabionych mięśni szkieletowych na skutek długotrawej choroby lub unieruchomienia gipsowego.

Galwanizacja - jest zabiegiem wchodzącym w skład elektrolecznictwa polegającym na przepływie prądu stałego w ciele pacjenta między dwoma elektrodami. Zabiegi galwaniczne można stosować także u dzieci i niemowląt ponieważ jest zabiegiem nieinwazyjnym. W zależności od umiejscowienia elektrod można ten zabieg stosować do różnych terapii, może to być leczenie przeciwbólowe, przeciwzapalne lub poprawiające krążenie krwi w organizmie. Do zabiegu pacjent odsłania tą część ciała która ma zostać poddania leczeniu.

Jonoforeza - metoda sprawdzona, poprawiająca stan naszej skóry za pomocą prądu stałego i odpowiednich leków, preparatów. Zabiegi jonoforezy są bezbolesne a przy odpowiednio dobranym prądzie wręcz przyjemne i bardzo skuteczne.

Sollux - to naświetlanie promieniami podczerwonymi. Powoduje przyjemne odczucie ciepła naświetlanej powierzchni. Można stosować filtr niebieski lub czerwony, który ogranicza zakres działania promieni podczerwonych. Zabieg często stosowany jest jako przygotowanie do masażu, elektroterapii czy ćwiczeń ruchowych.

Kinezjotaping - to nowoczesna forma terapii o szerokim spektrum zastosowania. Od podwyższonego napięcia mięśniowego i bólu pleców, poprzez „łokieć tenisisty”, naciągnięcia lub naderwania mięśni i więzadeł, migreny, aż po bóle miesiączkowe i zaburzenia funkcji oddawania moczu.to „plastrowanie” skóry samoprzylepnymi taśmami wykonanymi w 100% z bawełny, wykorzystujące system receptorów leżących w skórze, mięśniach, więzadłach, ścięgnach i powięziach. Plastry te nakładane różnymi technikami prowadzą do różnych, zamierzonych reakcji organizmu.

Magnetoterapia - Stosowanie zabiegu magnetoterapii przy użyciu tego urządzenia powoduje u kuracjuszy (pacjentów) zmniejszenie dolegliwości związanych z bólem naświetlanego miejsca, zapobiega powstawaniu nowych ognisk zapalnych oraz przyspiesza leczenie już istniejących, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia metabolizm komórek.

Prądy diadynamiczne - W zależności od wykorzystania jednego z prądów o różnej częstotliwości uzyskujemy działanie przeciwbólowe, obniżenie napięcia mięśni , rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyrost masy mięśniowej.Prądy wykorzystuje się również do wykonywania elektrosymulacji mięśni zdrowych lub nieznacznie uszkodzonych, np. niedowłady lub zaniki mięśni z nieczynności.

Elektrosymulacja - Zabieg elektrostymulacji jest bezbolesnym, skutecznym zabiegiem, dającym szybkie i długotrwałe efekty w walce z nadwagą i cellulitem. Elektrostymulacja podobnie jak aktywność fizyczna powoduje wzmocnienie mięśni i spalanie nagromadzonego tłuszczu, a efektem redukcji kanki tłuszczowej jest widoczna utrata centymetrów oraz znaczne ujędrnienie ciała.

Terapuls - wykorzystuje prądy wielkiej częstotliwości. Pole to nie wytwarza ciepła działając na potencjał błon komórkowych. Co daje w efekcie zmianę właściwości fizykochemicznych tkanek, co daje z kolei efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy i co najważniejsze- przeciw obrzękowy.